logo

150 tys. zł straciła mieszkanka Bielska Podlaskiego

Piątek, 26 listopada 2021 (17:22)
Aktualizacja: Piątek, 26 listopada 2021 (17:27)

Ponad 150 tys. zł straciła mieszkanka Bielska Podlaskiego, która uwierzyła w historię o policyjnej akcji i przez okno wyrzuciła oszustowi taką kwotę w gotówce przekonana, że pieniądze trafią do bezpiecznego sejfu.

Następnego dnia starsza pani miała dodatkowo wypłacić pieniądze z konta bankowego i przekazać je oszustom podającym się za funkcjonariuszy. Kiedy fałszywi policjanci spóźniali się, zaniepokojona zadzwoniła do bielskiej komendy – podał w piątek zespół prasowy podlaskiej policji.

Mężczyzna, który zadzwonił do niej na numer stacjonarny, podał się za funkcjonariusza. Mówił, że policjanci zatrzymali złodziei, przy których znaleźli podrobione dowody osobiste na jej nazwisko oraz na dane jej nieżyjącego już męża. Rozmówca przekonał też seniorkę, że ktoś będzie próbował ukraść pieniądze z jej konta.

Wtedy kobieta wyjawiła, że dużą część oszczędności przechowuje w domu i uwierzyła w zapewnienie, że pieniądze bezpieczne będą tylko w policyjnym sejfie. Oddała je rzekomym funkcjonariuszom, wyrzucając przez okno torbę z gotówką.

APW, PAP