logo

Obecność dziennikarzy na granicy poprzedzona szkoleniem

Środa, 1 grudnia 2021 (12:48)
Aktualizacja: Środa, 1 grudnia 2021 (12:55)

– Obecność dziennikarzy na obszarze przygranicznym będzie każdorazowo poprzedzona, w dniu wyjazdu, szkoleniem w zakresie bezpieczeństwa, a także złożeniem kilku oświadczeń – powiedział wiceszef MSWiA Błażej Poboży.

Pytany o bezpieczeństwo dziennikarzy przebywających w pasie przygranicznym Błażej Poboży odpowiedział, że obecność dziennikarzy na obszarze przygranicznym „będzie każdorazowo poprzedzona, w dniu wyjazdu, szkoleniem w zakresie bezpieczeństwa, a także złożeniem kilku oświadczeń”. Jak zaznaczył, dziennikarze w strefie będą też oznaczeni „w postaci specjalnej kamizelki wskazującej na to, że są to osoby reprezentujące polskie media”.

– Wnioski o możliwość udziału w wizycie mediów na obszarze objętym rozporządzeniem ministra należy kierować pod adresem mailowym. To zapewni pełną koordynację i ułatwi nam pracę – powiedział wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Zaznaczył, że w mailu będzie można wskazać zarówno obszar placówki, na teren której chcieliby dziennikarze wjechać, jak i przybliżony termin. – A zadaniem Straży Granicznej będzie takie połączenie tych przedstawicieli poszczególnych mediów, aby ten wjazd ułatwić – wyjaśnił Poboży.

JG, PAP