logo

Rehabilitacja pocovidowa

Sobota, 22 stycznia 2022 (19:47)
Aktualizacja: Sobota, 22 stycznia 2022 (20:20)

W minionym roku ponad 700 osób skorzystało z rehabilitacji pocovidowej w kopalni soli w Wieliczce (Małopolskie). 

W podsumowaniu roku 2021 r. Kopalnia Soli „Wieliczka” zwróciła uwagę na aspekt zdrowotny swojej działalności. W maju w podziemnych uzdrowisku gościł prezydent Andrzej Duda – była to wizyta związana z programem rehabilitacji pocovidowej. „Leczenie skutków po COVID-19 w mikroklimacie solnych wyrobisk przynosi bardzo dobre efekty, o czym przekonały się setki pacjentów uzdrowiska. Na własnej skórze postanowił to sprawdzić również Prezydent” – podała kopalnia.

Łącznie ponad 700 osób w minionym roku skorzystało z rehabilitacji pocovidowej w kopalni, a w komorach uzdrowiskowych na leczniczych turnusach przebywało prawie 2,9 tys. osób. Kopalnia prowadziła także akcję szczepień – w punktach na powierzchni uzdrowisko wykonało ponad 7 tys. zastrzyków. W lecie na terenie kopalni można było także oddać krew. Z tężni solankowej skorzystało w 2021 r. ponad 123,2 tys. osób, to o 10 proc. mniej niż rok wcześniej, w miesiącach jej otwarcia.

Według zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” miniony rok zakończył się sukcesem, pomimo pandemii i zamknięcia trasy górniczej. Miejsce to odwiedziło prawie 700 tys. gości – o blisko 60 proc. więcej niż w 2020 r. Firmy, instytucje i osoby prywatne zorganizowały w podziemiach blisko 90 wydarzeń. Kopalnia zrealizowała najpilniejsze prace górnicze.

Zarząd kopalni zakłada, że w 2022 r. zabytkowe podziemia odwiedzi 850 tys. osób. 

AB, PAP