logo

Mateusz Morawiecki na spotkaniu z młodzieżą

Sobota, 21 maja 2022 (16:35)
Aktualizacja: Sobota, 21 maja 2022 (18:47)

Kapitalizm ewoluuje niezwykle szybko, są fantastyczne wynalazki i ciekawe rozwiązania. Jestem za tym, żeby szukać nowych obszarów, eksplorować nieznane, ale najważniejszy jest człowiek i wspólnota – stwierdził w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu uczestniczył w sobotę w Ogólnopolskim Kongresie Dialogu Młodzieżowego i był pytany, „jak młodzi ludzie mogą włączyć się w budowę zdrowej formy kapitalizmu”.

– Nie wiem, czy wszyscy państwo przeczytaliście książkę, którą napisał Thomas Piketty „Kapitał w XXI wieku”. Pokazuje ona, jak bardzo groźnym zjawiskiem jest puszczenie kapitału na żywioł, zwłaszcza w sytuacji tak gigantycznej akumulacji tego kapitału, jaka się dokonuje i braku dzielenia się – wskazał Mateusz Morawiecki.

– Dlatego uważam, że walka koncepcyjna w obszarze publicystyki, ale także w realnej gospodarce na tym polu jest szczególnie ważna, ona jest w stanie uświadamiać społeczeństwo co do wyzwań współczesnego świata, zwłaszcza w galopująco zmieniającym się systemie gospodarczym – dodał.

Szef rządu zwracał uwagę, że człowiek żyje we wspólnocie. – Nie rodzimy się Polakami od razu, tylko dopiero wspólnota, w której żyjemy – rodzina i społeczeństwo kształtują nas – mówił. – W związku z tym, gdziekolwiek trafiacie, gdziekolwiek jesteście, w każdym możliwym miejscu, miejcie to na uwadze. Taką pracę czy działalność społeczną uważam za niezwykle ważną – na polu samorządowym, rządowym – dodał.

JG, PAP