logo

Bilety e-TOLL na przejazd autostradami do kupienia on- -line lub na stacjach paliw

Środa, 29 czerwca 2022 (18:51)
Aktualizacja: Środa, 29 czerwca 2022 (19:36)

Bilety e-TOLL na przejazd autostradami można kupić w aplikacji, sklepie internetowym oraz stacjonarnie na 1398 stacjach paliw – przypomina Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Aktualnie w systemie e-TOLL są odcinki autostrad A2 Konin –Stryków i A4 Wrocław – Sośnica.

Jak przypomniała w środę KAS, użytkownicy pojazdów lekkich opłacają przejazdy odcinkami autostrad A2 Konin –Stryków i A4 Wrocław – Sośnica jedynie w systemie e-TOLL. Podkreśliła, że przejazd tymi odcinkami autostrad odbywa się płynnie, bez zatrzymywania przed szlabanami.

Według KAS, podróżujący mogą zakupić e-bilet autostradowy w aplikacji e-TOLL PL BILET, w aplikacjach partnerów e-TOLL, w sklepie internetowym etoll.gov.pl oraz stacjonarnie na 1398 stacjach paliw.

Administracja przypomniała, że od 1 grudnia 2021 r. na płatnych odcinkach autostrad A2 i A4 zarządzanych przez GDDKiA nie funkcjonuje manualny system poboru opłat, a jedynym systemem do wnoszenia opłat za przejazd jest e-
-TOLL. Jedną z metod płatności dla użytkowników pojazdów i zespołów pojazdów o łącznej masie całkowitej do 3,5 tony oraz motocykli jest e-bilet autostradowy.

Wskazał, że jego zakup nie wymaga rejestracji w e-TOLL i przekazywania danych geolokalizacyjnych do systemu.

JG, PAP