logo

Wielkopolskie: Stan poszkodowanych w wypadku w Chorwacji stabilny

Środa, 10 sierpnia 2022 (21:38)
Aktualizacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 (09:24)

Czworo rannych w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji trafiło wieczorem do szpitala w Koninie (woj. wielkopolskie).

W środę po godz. 15.00 wojskowy samolot CASA z 10 osobami poszkodowanymi w wypadku w Chorwacji wylądował w Warszawie na Okęciu. Dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego prof. Robert Gałązkowski powiedział PAP, że część pacjentów z Warszawy zostanie rozwieziona karetkami do szpitali w woj. mazowieckim
i łódzkim.

Czworo pacjentów wojskowy samolot przetransportował  do Poznania, skąd przewieziono poszkodowanych do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie. Dyrektor placówki Krystyna Brzezińska powiedziała, że do lecznicy trafiło dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Najstarsza z poszkodowanych osób ma ponad 70 lat.

– Jedna osoba trafiła na oddział neurochirurgii, a pozostałe trzy na oddział ortopedii i traumatologii. Według wstępnej oceny ich stan jest w miarę stabilny, mamy nadzieję, że się nie pogorszy – powiedziała.

Dyrektor zaznaczyła, że na razie jest za wcześnie, by ocenić, jak długo potrwa leczenie poszkodowanych w konińskim szpitalu. Dodała, że pomoc lecznicy zaoferował samorząd województwa wielkopolskiego.

 

AB, PAP