logo

Gróbarczyk: Preferowanym rozwiązaniem jest morska energetyka wiatrowa

Sobota, 26 listopada 2022 (16:44)
Aktualizacja: Sobota, 26 listopada 2022 (17:29)

Rozwiązaniem, które jest przez nas preferowane i ten kierunek będzie rozwijany, to bezwzględnie morska energetyka wiatrowa – powiedział w sobotę w Pogorzelicy (zachodniopomorskie) sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Wiceminister wziął w sobotę udział w konferencji „Dokąd zmierza Unia Europejska? Miejsce Polski i Pomorza Zachodniego w zmieniającej się rzeczywistości” organizowanej przez grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Podczas swojego wystąpienia podkreślił, że w czasie rządów PiS w 2006 i 2007 r. „zostały zainicjowane niezwykle istotne zadania”: budowa gazoportu w Świnoujściu i odejście od dostaw gazu ze wschodu.

– Te rozwiązania, które były przez nas przyjęte, miały właściwy charakter, dziś skutkują tym, co dotyka Niemców, którzy od Polski chcą kupować gaz, którzy niedawno zostali zasileni ropą z polskich rafinerii – mówił Gróbarczyk.

Wskazał, że wbrew przekazowi „mediów mainstreamowych” zarówno polskie porty, jak i kolej poradzą sobie z przyjęciem i dystrybucją węgla.

APW, PAP