logo

Niedziela nadal pochmurna i z opadami

Sobota, 3 grudnia 2022 (20:18)
Aktualizacja: Sobota, 3 grudnia 2022 (21:35)

W niedzielę będziemy mieli kontynuację pogody, która towarzyszy nam od kilku dni. Będzie raczej pochmurno i z opadami – powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego w niedzielę Polska nadal znajdować się będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Rosją. Nad krajem utrzymywać się będą masy wilgotnego powietrza polarnomorskiego.

„Niedziela zacznie się ostrzeżeniami przed marznącymi opadami marznącego deszczu i mżawki na północnym wschodzie i północy. Bez opadów na południu
i południowym zachodzie. W całym kraju zachmurzenie będzie duże. Tylko na południowym zachodzie możliwe są większe przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia.
Na wschodniej połowie kraju padać będzie również deszcz ze śniegiem i śnieg. Na zachodzie i północnym zachodzie spodziewamy się głównie deszczu ze śniegiem. Temperatura od minus jednego na Suwalszczyźnie,
około 2 stopni na plusie na przeważającym obszarze kraju
i na Wybrzeżu, do około 9 stopni Celsjusza na terenie województwa opolskiego” – powiedziała Grażyna Dąbrowska z IMGW-PIB.

JG, PAP