logo

Synoptyk IMGW: W niedzielę chłodno; opady śniegu na wschodzie i południu

Sobota, 4 lutego 2023 (20:01)
Aktualizacja: Niedziela, 5 lutego 2023 (13:08)

W niedzielę nad Polską będzie rozbudowywał się wyż znad Francji. Jak powiedziała Agnieszka Prasek z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, do Polski napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska będzie w zasięgu wyżu znad Francji, za sprawą którego napływać będzie do nas chłodne powietrze arktyczne. Południowo-wschodnia część kraju jeszcze znajdować się będzie pod wpływem odchodzącego niżu.

„Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami na południu i wschodzie spodziewane są przelotne opady śniegu. W Bieszczadach prognozujemy przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 5 stopni Celsjusza na południu i wschodzie, około minus 2 stopni w centrum, do 2 stopni na plusie na północnym zachodzie i nad morzem. Na zachodzie wiatr będzie słaby, zmienny. Na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, okresami na południowym wschodzie porywisty, północny. Na południowym wschodzie przez cały czas możliwe są zawieje i zamiecie” – powiedziała Agnieszka Prasek, synoptyk IMGW-PIB.

Zdaniem meteorologów IMGW, najbliższe dni zapowiadają się mroźno, z dużą ilością rozpogodzeń i niewielką ilością śniegu.

APW, PAP