logo

Synoptyk IMGW: W nocy mróz, w Karpatach nawet -19 stopni

Poniedziałek, 6 lutego 2023 (21:59)

W nocy z poniedziałku na wtorek na zachodzie będzie pogodnie, a na wschodzie pochmurno. W całym kraju będzie mroźno, a w górach -17 stopni Celsjusza, a lokalnie nawet minus 19 – poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak.

W nocy rozpogodzenia w zachodniej części kraju, natomiast we wschodniej więcej chmur i słabe opady śniegu. W wielu miejscach będą się tworzyć marznące mgły ograniczające widzialność do 100 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od minus 12 stopni Celsjusza na południu, minus 8-9 w centrum kraju, minus 2 na północnym wschodzie, do minus 1 stopnia nad morzem. W rejonach podgórskich temperatura spadnie do minus 17, a w Karpatach lokalnie do minus 19 stopni.

Wiatr będzie słaby, zmienny, we wschodniej Polsce z przewagą północno-zachodniego.

We wtorek będą liczne rozpogodzenia, tylko na południu i południowym wschodzie zachmurzenie będzie duże i tam słabe opady śniegu.

Temperatura maksymalna od -4 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, -1 na przeważającym obszarze kraju, do 2 stopni na Wybrzeżu. W rejonach górskich Karpat od -8 do -6 stopni.

Wiatr na południowym zachodzie będzie słaby, zmienny. Na pozostałym obszarze słaby, wzmagający się do umiarkowanego, z kierunków północnych.

APW, PAP