logo

Ogrody Przygód, czyli Dzień Dziecka w kancelarii premiera

Czwartek, 1 czerwca 2023 (11:08)
Aktualizacja: Czwartek, 1 czerwca 2023 (11:22)

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza 3 czerwca na pełen wrażeń, atrakcji i konkursów piknik rodzinny w ogrodach kancelarii premiera przy Al. Ujazdowskich 1/3 w Warszawie.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowało  stoisko z mnóstwem niespodzianek, nie tylko dla najmłodszych.

„Nasza oferta gier i zabaw jest bardzo szeroka. Obejmuje m.in. prezentację robotów edukacyjnych, długopisów 3D, a także eksperymenty” – podaje MFiPR.

„Mali i duzi miłośnicy sztuki ludowej też nie będą się nudzić. Zaprosiliśmy sławne koronkarki z Koniakowa oraz artystów ludowych, którzy nauczą nas rzeźbić i robić kwiaty z bibuły. Wszystko to przy akompaniamencie zespołu góralskiego!” – informuje Ministerstwo Funduszy
i Polityki Regionalnej.

„Na najmłodszych czeka moc atrakcji, m.in. pokaz musztry paradnej żołnierzy z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, demonstracja pojazdów służbowych, jazda samochodem w symulatorze z użyciem gogli do wirtualnej rzeczywistości. Dzieci będą mogły poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy, zobaczyć wystawę ginących gatunków roślin i zwierząt czy sprawdzić działanie wykrywacza min” – zapowiada MFiPR.

Piknik z okazji Dnia Dziecka potrwa od 10.00 do 17.00. Wstęp jest wolny.

EKO, gov.pl/web/fundusze-regiony