logo

Wicepremier Kaczyński: Wydałem polecenie szczególnej kontroli granicy

Środa, 27 września 2023 (20:02)

Jako człowiek odpowiedzialny w rządzie za sprawy bezpieczeństwa wydałem polecenie, by granica ze Słowacją i z Czechami została poddana szczególnej kontroli i wzmocniona – poinformował dziś w Pruszkowie wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W Pruszkowie, z udziałem wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, odbyła się w środę konwencja wojewódzka PiS.

„Rzeczywiście – w tej chwili uchodźcy idą przez kraje bałkańskie, przez Węgry, Słowację. I jedni przez Czechy i do Niemiec, a inni krótszą, wygodniejszą drogą przez Polskę, bo tu są lepsze autostrady równoleżnikowe i można dotrzeć łatwiej do Niemiec” – stwierdził.

„To, że dzisiaj Niemcy zabezpieczają – na co nasi przeciwnicy się z radością powołują – jakieś kontrole na swojej granicy z nami, także z Czechami, to jest wynik właśnie tego procesu” – podkreślił Kaczyński.

Poinformował, że „jako człowiek odpowiedzialny w rządzie za sprawy bezpieczeństwa” wydał polecenie, by „granica ze Słowacją i z Czechami została też poddana szczególnej kontroli i wzmocniona”.

„I to nie chodzi o żaden gest przeciwko tym krajom, my chcemy być z nimi i jesteśmy w jak najlepszych stosunkach. Ale chodzi o to, że nie możemy tej sytuacji tolerować. Mam nadzieję, że to będzie sytuacja przejściowa, ale musimy to zrobić” – powiedział.

APW, PAP