logo

Podlaskie: Nowogród objęty konieczną ewakuacją

Czwartek, 7 grudnia 2023 (08:57)
Aktualizacja: Czwartek, 7 grudnia 2023 (09:03)

W związku ze znalezieniem podczas prac ziemnych dwóch niewybuchów o potencjalnej, dużej sile rażenia, dziś do godzin przedpołudniowych konieczna jest ewakuacja wszystkich mieszkańców Nowogrodu (woj. Podlaskie). Odwołano zajęcia szkolne.

Policja zgłoszenie o niewybuchach wykopanych w centrum Nowogrodu dostała wczoraj przed południem. Miejsce zabezpieczają policyjne patrole, saperzy dziś mają zająć się znaleziskiem.

Urząd Miejski w Nowogrodzie poinformował w komunikacie, że dwa pociski odkryte zostały podczas realizacji miejskiej inwestycji – budowy drogi. Obszar zagrożony na wypadek eksplozji obejmuje całe miasteczko – wynika z mapy zamieszczonej na stronie internetowej urzędu.

Samorząd prosi mieszkańców, by – na czas działań saperów – opuścili swoje domy i obszar rażenia dziś do godz. 10.00. Osoby, które nie mają innej możliwości ewakuacji, powinny przyjść do hali sportowej przy Zespole Szkół Samorządowych w Nowogrodzie do godz. 9.30
i stamtąd zostaną przewiezione autobusami do świetlic wiejskich na terenie gminy, już poza obszar zagrożony.

Mieszkańcy mogą też samodzielnie dojechać do Wiejskich Ośrodków Aktywności Społecznej w Jankowie-Skarbowie, Chmielewie, Grądach oraz do świetlic wiejskich w Mątwicy
i Szablaku.

EKO, PAP