logo

Kamiński przybył do Prokuratury Okręgowej

Czwartek, 18 kwietnia 2024 (10:48)
Aktualizacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 (11:02)

Były szef MSWiA Mariusz Kamiński przybył dziś przed godz. 10.00 do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Według polityka PiS jemu i Maciejowi Wąsikowi ma zostać postawiony zarzut nielegalnego udziału w głosowaniach w Sejmie.

„Zostałem tutaj wezwany z uwagi na głosowania, w których brałem udział w Sejmie. Traktuję to jako represję polityczną” – podkreślił przed wejściem do prokuratury były szef MSWiA. Jak wskazał, jego głosowanie w Sejmie z 21 grudnia ub. roku odbywało się przy niezakończonej procedurze wygaśnięcia jego mandatu, ponieważ zgodnie z prawem od decyzji marszałka Sejmu przysługiwało mu odwołanie do Sądu Najwyższego.

„Te głosowania, za które mam być ukarany, były moim obowiązkiem jako posła, którego mandat nie został wygaszony. Co więcej, chcę przypomnieć państwu, że 5 stycznia, a teraz również 12 kwietnia, otrzymałem z Sądu Najwyższego informację, że decyzje marszałka Hołowni zostały anulowane. Dalej jestem posłem. Te czynności, które prokuratura chce ze mną wykonać, są czynnościami bezprawnymi, są czynnościami podejmowanymi na zlecenie polityków Platformy Obywatelskiej” – powiedział.

EKO, PAP