logo

Alert RCB dla części woj. wielkopolskiego i kujawsko- -pomorskiego

Piątek, 24 maja 2024 (20:37)
Aktualizacja: Sobota, 25 maja 2024 (11:10)

Dzisiaj po godzinie 19.00 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło przed burzami oraz intensywnymi opadami deszczu i gradu w części województwa wielkopolskiego i kujawsko-
-pomorskiego. IMGW podało, że wieczorem w obu regionach trwały silne burze.

Alert RCB został uruchomiony w części woj. kujawsko-
-pomorskiego i wielkopolskiego. „Uwaga! Dziś wieczorem (24.05) lokalnie możliwe burze oraz intensywne opady deszczu i gradu. Jeśli możesz, zostań w domu. Unikaj otwartych przestrzeni”. Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu i podtopienia. Należy zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr.

W piątek rano RCB wysłało alert dla siedmiu województw – śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, małopolskiego oraz części łódzkiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami dla południowo-zachodniej Polski – województw śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, jak i części województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Obowiązują
w piątek od godz. 10.00 do godz. 23.00.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW wydał dla pozostałej części kraju z wyjątkiem Wybrzeża. Obowiązują one do godz. 23.00 w piątek na wschodzie kraju, a na zachodzie – do godz. 3.00 nad ranem w sobotę.

APW, PAP