logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Z podwórka na stadion

Wtorek, 14 czerwca 2022 (14:33)

Aktualizacja: Środa, 8 marca 2023 (16:46)

Ważne jest, żeby dzieci uprawiały sport – mówił podczas prezydent Andrzej Duda wielkiego finału 22. edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” . Wskazywał, że sport dziecięcy i młodzieżowy jest na coraz wyższym poziomie.

We wtorek na PGE Narodowym w Warszawie odbył się wielki finał 22. edycji piłkarskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” pod patronatem honorowym prezydenta Andrzeja Dudy.

Finaliści zagrali na murawie, na której wieczorem odbędzie się spotkanie reprezentacji Polski i Belgii w Lidze Narodów. Dzieciom sędziowali zawodowi arbitrzy, którzy – podobnie jak we wcześniejszych etapach turnieju – nie zabrali ze sobą żółtych i czerwonych kartek. Zamiast nich rozdawali zielone kartoniki za postawę zgodną z duchem fair play.

Tytuł mistrzów oraz nagrodę główną, czyli spotkanie z piłkarzami reprezentacji i bilety na wrześniowy mecz Ligi Narodów Polska – Holandia, wywalczyli chłopcy z SP 18 Mamy Talenty Olsztyn (kategoria do 10 lat) i SP 5 Gdańsk (kategoria do 12 lat), a także dziewczynki z UKKS Katowice (kategoria do 10 lat) oraz Beniaminka Krosno (kategoria do 12).

– Dla mnie ważne jest, żeby dzieci uprawiały sport. Ten turniej pokazuje, że popularność sportu jest coraz większa, a sport dziecięcy i młodzieżowy jest na coraz wyższym poziomie – mówił dziennikarzom prezydent Duda, który wraz z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, członkami zarządu związku, selekcjonerką reprezentacji Polski kobiet Niną Patalon oraz trenerami młodzieżowych reprezentacji Polski wręczył uczestnikom i uczestniczkom pamiątkowe puchary i medale.

Prezes PZPN Cezary Kulesza wyraził przekonanie, że turniej stale będzie się rozwijał, przyciągając coraz większą liczbę chłopców i dziewczynek, którzy w przyszłości staną się siłą reprezentacji.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to – jak wskazują organizatorzy – największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju.

APW, PAP

NaszDziennik.pl