logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: IDREES MOHAMMED / PAP/EPA

Wydarzenia sportowe

Wtorek, 9 sierpnia 2022 (19:37)

Aktualizacja: Wtorek, 9 sierpnia 2022 (20:26)

Co wydarzyło się w sporcie? Przeczytaj.

 

Kobieca reprezentacja Polski nie zdobyła medalu 44. Olimpiady Szachowej zakończonej we wtorek w Madrasie. Zajęła szóste miejsce, po porażce w ostatniej rundzie z najlepszą w turnieju Ukrainą 1:3. Polacy, dzięki zwycięstwu z Turcją 2,5:1,5, uplasowali się na dziewiątym miejscu.

 

x x x

 

Władzom FC Barcelona brakuje od 30 do 40 mln euro, aby spełnić przepisy o finansowym fair play ligi hiszpańskiej – twierdzą katalońskie dzienniki „Sport” i „Mundo Deportivo”. Wskazują, że niektórzy gracze, np. holenderski pomocnik Frenkie de Jong, nie chcą przystać na redukcję zarobków.

 

x x x

 

Znany belgijski kolarz Tim Wellens, zwycięzca wyścigu Tour de Pologne w 2016 roku, podpisał obowiązujący od sezonu 2023 kontrakt z zespołem UAE Team Emirates, którego zawodnikami są m.in. Rafał Majka i Słoweniec Tadej Pogacar.

 

x x x

 

Płotkarz Damian Czykier będzie jedynym reprezentantem Polski, który w środę wystąpi w mityngu Diamentowej Ligi w Monako. Gwiazd jednak nie zabraknie – na listach startowych są m.in. Amerykanin Noah Lyles, Wenezuelka Yulimar Rojas czy Shaunae Miller-Uibo z Bahamów.

 

x x x

 

Amerykański koszykarz Kevin Durant, broniący barw Brooklyn Nets, postawił włodarzom klubu ultimatum: mają wybrać między nim a trenerem Stevem Nashem i głównym menedżerem zespołu Seanem Marksem.

 

x x x

 

Matthew David Ryan podpisał kontrakt z duńskim zespołem piłkarskim FC Kopenhaga. Reprezentant Australii może stanowić konkurencję dla polskiego bramkarza Kamila Grabary, który z powodu kontuzji musi pauzować.

 

x x x

 

W walkę o utrzymanie w kalendarzu na sezon 2023 prestiżowej rundy mistrzostw świata Formuły 1 – Grand Prix Monako włączył się książę Albert – potwierdził szef F1 Stefano Domenicali.

JG, PAP

NaszDziennik.pl