logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Wydarzenia sportowe

Wtorek, 14 marca 2023 (21:15)

Aktualizacja: Wtorek, 30 maja 2023 (16:01)

Co wydarzyło się w sporcie? Przeczytaj.

 

Iga Świątek awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Indian Wells. W trzeciej rundzie liderka rankingu tenisistek pokonała – po trwającym ponad dwie godziny meczu – Kanadyjkę Biancę Andreescu 6:3, 7:6 (7-1). Jej kolejną rywalką będzie Brytyjka Emma Raducanu. „Obie zagrałyśmy dobrze. Cieszę się, że w najważniejszych momentach ja byłam bardziej solidna” – powiedziała Iga Świątek

 

x x x

 

Były piłkarz reprezentacji Polski Sebastian Mila, mimo kłopotów Biało-Czerwonych przed rozpoczęciem eliminacji Euro 2024, wierzy w powodzenie misji nowego selekcjonera Fernando Santosa. „Jako trener zapracował sobie na to, żeby mu zaufać” – powiedział PAP niedawny absolwent Szkoły Trenerów PZPN.

 

x x x

 

Selekcjoner reprezentacji Czech Jaroslav Silhavy powołał 25 piłkarzy na marcowe mecze z Polską i Mołdawią w eliminacjach mistrzostw Europy. Na liście rezerwowej jest trzech zawodników z polskiej ekstraklasy: Tomas Pekhart, Tomas Petrasek i Jakub Jugas.

 

x x x

 

W pierwszych piłkarskich mistrzostwach świata z udziałem 48 zespołów zostaną rozegrane 104 mecze – przekazał w wydaniu internetowym dziennik „The New York Times”. We wtorek w Kigali Rada FIFA ma zatwierdzić nowy format mundialu, który w 2026 roku zorganizują wspólnie Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk.

 

x x x

 

Ministerstwo Sportu i Turystyki i Ministerstwo Sprawiedliwości nawiązały współpracę, dzięki której sportowcy będą mogli otrzymać pomoc w Ośrodkach Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem. „Wszyscy pracownicy ośrodków zostaną przeszkoleni z tematyki sportowej” – powiedział minister sportu Kamil Bortniczuk.

 

x x x

 

Trzydzieści siedem konkurencji zostanie rozegranych podczas lekkoatletycznych drużynowych mistrzostw Europy, które w dniach 20-25 czerwca odbędą się na Stadionie Śląskim. Dwa lata wcześniej w Chorzowie Polska obroniła złoty medal.

 

x x x

 

Norwegowie Kristine Stavaas Skistad i Johannes Hoesflot Klaebo wygrali sprinty techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w norweskim Drammen. Monika Skinder i Maciej Staręga odpadli w eliminacjach.

 

x x x

 

Utytułowana norweska biatlonistka Marte Olsbu Roeiseland zamierza po tym sezonie zakończyć karierę sportową – poinformowały lokalne media, powołując się na źródła
z otoczenia zawodniczki.

JG, PAP

NaszDziennik.pl