logo
logo
zdjęcie

Hamar, Norwegia, 23.02.2024. Polka Natalia Jabrzyk ze złotym medalem. Polka wygrała bieg na 1500 m podczas akademickich mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w norweskim Hamar 23 bm. Zdjęcie: Paweł Skraba/ PAP

Wydarzenia sportowe

Niedziela, 25 lutego 2024 (17:15)

Aktualizacja: Niedziela, 25 lutego 2024 (17:30)

Przekazujemy skrót wydarzeń sportowych:

Dziewięć medali, w tym cztery złote, wywalczyli polscy panczeniści w akademickich mistrzostwach świata, które w niedzielę zakończyły się w norweskim Hamar.

W niedzielę, na zakończenie imprezy, na drugim stopniu podium stanęła sztafeta mieszana – Magdalena Smędzik i Maksymilian Rzepka musieli uznać wyższość tylko Czechów.

„Przede wszystkim wyszły nam zmiany, co przyniosło dużo lepszy czas” – podkreślała Smędzik, a Rzepka dodał: „W takich konkurencjach poziom sportowy jest na drugim miejscu, a najważniejsze są właśnie zmiany, które są bardzo kolizyjne. Tak naprawdę nie spodziewałem się tego medalu”.

Największą gwiazdą Akademickiej Reprezentacji Polski w Hamar była Natalia Jabrzyk, która zdobyła dwa złote medale – na 1000 i 1500 m, oraz brązowy w drużynie wraz z Olgą Piotrowską i Mają Płończyk. W niedzielę z kolei uplasowała się tuż za podium w biegu ze startu wspólnego.

Pozostałe dwa złote medale Biało-Czerwoni zawdzięczają Markowi Kani, który triumfował na 500 i 1000 m. Na 500 m po srebro i brąz sięgnęły Iga Wojtasik i Martyna Baran. Srebro przywiezie do kraju drużyna mężczyzn w składzie: Karol Karczewski, Michał Kopacz i Maksymilian Rzepka.

W klasyfikacji medalowej AMŚ Polacy z dorobkiem dziewięciu (4-3-2) zajęli drugą pozycję, ustępując jedynie gospodarzom (5-4-3).

 

x x x

Oba polskie zespoły floretowe – kobiet i mężczyzn – wystąpią w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Zdecydowały o tym wyniki ostatnich w okresie kwalifikacji turniejów drużynowych Pucharu Świata, które trwają w Kairze.

 

x x x

 

Japonka Tsubaki Miki i Austriak Arvid Auner wygrali w niedzielę ostatnie w sezonie zawody Pucharu Świata snowboardowego slalomu giganta równoległego w Krynicy--Zdroju. Oskar Kwiatkowski zajął ósme miejsce.

 

x x x

 

Kamil Stoch, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł wystąpią w serii finałowej niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamuciej skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Po pierwszej serii prowadzi Japończyk Ryoyu Kobayashi. Stoch zajmuje po pierwszej serii 10. miejsce. Żyła – 20., a Zniszczoł jest sklasyfikowany na 21. pozycji.

 

x x x

 

W zakończonych niedzielnych meczach 22. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew Łódź wygrał z Górnikiem Zabrze 3:1, a Puszcza Niepołomice zremisowała z Zagłębiem Lubin 2:2.

 

x x x

 

Kanadyjczyk Christopher Morales-Williams czasem 44,49 s pobił halowy rekord świata w biegu na 400 m podczas uniwersyteckich mistrzostw w Fayetteville w stanie Arkansas.

 

x x x

 

Dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki powiedział, że jest dumny z postawy światowej federacji lekkoatletycznej w zakresie niedopuszczenia do startów sportowców z Rosji i Białorusi. „Minęły dwa lata od agresji Rosji na Ukrainę i dopóki wojna trwa, temat jest zamknięty” – powiedział Kęcki.

 

x x x

 

Niemka Laura Nolte obroniła w niemieckim Winterbergu tytuł mistrzyni świata w bobslejowych jedynkach kobiet. W męskich dwójkach złoty medal wywalczyli jej rodacy Francesco Friedrich i Alexander Schüller. Polacy zajęli odległe miejsca.

 

x x x

 

22-letni Lennert Van Eetvelt (Lotto Dstny) został niespodziewanym triumfatorem kolarskiego wyścigu UAE Tour. Młody belgijski kolarz wygrał w niedzielę ostatni, siódmy etap i w klasyfikacji generalnej wyprzedził o 2 s Bena O'Connora (Australia/UAE Team Emirates).

 

x x x

 

Liderzy Konferencji Wschodniej koszykarze Boston Celitcs pokonali w meczu ligi NBA New York Knicks 116:102, notując ósme zwycięstwo z rzędu. Prowadzący w Konferencji Zachodniej Minnesota Timberwolves wygrali u siebie z Brooklyn Nets 101:86.

APW, PAP

NaszDziennik.pl