logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Prezydent wręczył nagrody zwycięzcom konkursów w Wiśle

Niedziela, 6 listopada 2022 (08:28)

Aktualizacja: Wtorek, 28 marca 2023 (15:58)

Prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w inauguracji konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (woj. śląskie), wręczył nagrody zwycięzcom w konkurencjach kobiet i mężczyzn – poinformowała w sobotę kancelaria prezydenta.

Sobotnie zawody wygrał Dawid Kubacki.

– Podziękowałem panu Dawidowi za piękny początek sezonu. Zwycięstwo w Wiśle, a więc u nas, jest dodatkową przyjemnością – powiedział po ceremonii wręczenia nagród prezydent, cytowany w komunikacie KPRP.

Zauważył, że jest to nie tylko pierwszy triumf podczas rozpoczynającego się właśnie Pucharu, ale to także pierwsze zwycięstwo dla nowego trenera reprezentacji Polski Thomasa Thurnbichlera i dla Adama Małysza – teraz w roli prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. – Mam nadzieję, że także i nasze zawodniczki doszusują do światowej czołówki w skokach narciarskich i że będą miały takie same sukcesy jak panowie – dodał.

Na Skoczni im. Adama Małysza w południe odbyły się zawody kobiet, a następnie konkurs mężczyzn. Prezydent wręczył nagrody zwycięzcom obu kategorii.

Kubacki w piątek wygrał kwalifikacje i obie serie treningowe. W sobotę zdobył łącznie 272,2 pkt po skokach na odległość 130,5 i 132,5 m. Drugi był Norweg Halvor Egner Granerud, trzeci Austriak Stefan Kraft.

APW, PAP

NaszDziennik.pl