logo
logo

Zdjęcie: fot. sport.se/ Inne

Wydarzenia sportowe w skrócie

Wtorek, 4 października 2022 (18:07)

Aktualizacja: Wtorek, 4 października 2022 (20:38)

Co nowego w sporcie? Przeczytaj najważniejsze wiadomości.

Poniżej przekazujemy skrót najważniejszych wiadomości sportowych:

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński wygrali z rozstawionymi z „czwórką” Brytyjczykiem Lloydem Glasspoolem i Finem Harrim Heliovaarą 7:6 (7-2), 6:3 w pierwszej rundzie debla turnieju ATP 500 w Astanie. Polscy tenisiści są już w ćwierćfinale.

x x x

Siódmy w tym sezonie Patryk Dudek otrzymał jedną z sześciu dzikich kart uprawniających do startu w przyszłorocznych indywidualnych mistrzostwach świata na żużlu. W Cyklu Grand Prix dołączy do złotego medalisty Bartosza Zmarzlika i brązowego Macieja Janowskiego.

x x x

Kamil Majchrzak wygrał z Japończykiem Sho Shimabukuro 7:6 (7-2), 6:2 w pierwszej rundzie turnieju ATP 500 na kortach twardych w Tokio. W drugiej rundzie polski tenisista zmierzy się z rozstawionym z „piątką” Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem.

x x x

Męska reprezentacja Polski w tenisie stołowym w ostatnim meczu fazy wstępnej drużynowych mistrzostw świata w chińskim Chengdu przegrała ze Szwecją 0:3 i z drugiego miejsca w grupie 5. awansowała do 1/8 finału.

x x x

Polskie tenisistki stołowe przegrały z Węgrami 0:3 w czwartym meczu i odpadły z dalszej rywalizacji drużynowych mistrzostw świata w chińskim Chengdu. To trzecia porażka Biało-Czerwonych, które wcześniej uległy Japonii 0:3 oraz Słowacji 2:3 i wygrały z Uzbekistanem 3:2.

x x x

Piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce w 4. kolejce Ligi Mistrzów zmierzą się w czwartek we własnej hali z THW Kiel. – Mecze z tą drużyną zawsze są niesamowite i wyjątkowe – powiedział trener kielczan Tałant Dujszebajew.

x x x

Aleksander Bublik będzie rywalem Huberta Hurkacza w drugiej rundzie turnieju ATP 500 w Astanie. Kazachski tenisista w pierwszym spotkaniu wygrał z Holendrem Tallonem Griekspoorem 6:0, 4:6, 6:3.

x x x

Carlos Alcaraz, który od 12 września jest liderem rankingu ATP, przegrał z Belgiem Davidem Goffinem 5:7, 3:6 w pierwszej rundzie turnieju ATP 500 w Astanie. To pierwsza w tym roku porażka hiszpańskiego tenisisty bez wygrania seta.

x x x

Polska jako kolejny kraj wycofała się z listopadowego kongresu Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej (FIG) w Stambule z uwagi na dopuszczenie do udziału przedstawicieli Rosji i Białorusi. Wcześniej wydarzenie zbojkotowały federacje Estonii, Ukrainy i Norwegii.

 

AB, PAP

NaszDziennik.pl