logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Zespół „Śląsk” ambasadorem województwa w Dubaju

Czwartek, 27 stycznia 2022 (17:06)

Aktualizacja: Czwartek, 27 stycznia 2022 (17:13)

Artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. prof. Stanisława Hadyny wystąpią w Pawilonie Polskim podczas Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wraz z pozostałymi ambasadorami został zaproszony do współtworzenia opowieści o województwie jako regionie dynamicznie rozwijającym się na płaszczyźnie gospodarczej, naukowej, kulturalnej i społecznej. Za koncepcję promocji regionu na EXPO odpowiada Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, a hasłem przewodnim śląskiej prezentacji jest „Silesia – Land of Opportunity”.

– Misją zespołu jest zachowanie unikatowości dziedzictwa kulturowego oraz edukacja w tym zakresie. Rola ambasadora to wielki zaszczyt, zarówno jako przedstawiciela regionu śląskiego, jak i polskiej kultury. Byliśmy na Wystawie Światowej dwukrotnie – w Hanowerze i Szanghaju. Za każdym razem obecność zespołu zwiększała zainteresowanie Pawilonem Polskim. Oryginalność kostiumów zawsze działa jak magnes. Koncerty przyciągają publiczność, która bardziej zwraca uwagę na polską ofertę. To wielki zaszczyt, ale i odpowiedzialność – powiedział dzisiaj dyrektor Zespołu „Śląsk” Zbigniew Cierniak.

Koncerty w wykonaniu artystów chóru i baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” zaplanowano na scenie zewnętrznej Pawilonu Polskiego od 27 stycznia, codziennie o godz. 17.00 i 19.00. Na warsztaty taneczne do strefy dzieci artyści zapraszają każdego dnia o godz. 14.00. Główny koncert odbędzie się 29 stycznia o godz. 22.00 w Dubai Millennium Amphitheatre.

AB, PAP

NaszDziennik.pl