logo
logo
zdjęcie

Zniszczenia na terenie huty żelaza i stali Iljicz w Mariupolu na Ukrainie, 18 maja 2022 r. Zdjęcie: SERGEI ILNITSKY / PAP/EPA

Wróg ponosi straty

Czwartek, 19 maja 2022 (07:56)

Aktualizacja: Czwartek, 19 maja 2022 (09:08)

„Rosyjskie dowództwo, próbując uzupełniać braki żołnierzy, chce zaangażować w działania wojenne w obwodzie donieckim studentów szkół wyższych” – podał w czwartek rano ukraiński sztab generalny w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

„Wobec braku rezerw mobilizacyjnych na czasowo okupowanych terytoriach obwodu donieckiego dowództwo okupacyjne planuje zaangażować studentów szkół wyższych w działania wojenne” – czytamy w podsumowaniu sytuacji operacyjnej.

Jednocześnie sztab poinformował, że w ciągu minionej doby w obwodach donieckim i ługańskim wojska ukraińskie odparły szesnaście ataków nieprzyjaciela, niszcząc przy tym osiem czołgów i siedemnaście bojowych wozów opancerzonych.

Na innych kierunkach działań Rosjanie ostrzeliwali miejscowości w obwodach czernihowskim i sumskim. W okolicach Charkowa główne wysiłki Rosjan polegały na obronie zajętych pozycji i przeprowadzaniu kontrataków w celu odzyskania tych utraconych.

„Na kierunku Słowiańska wróg stara się poprawić sytuację taktyczną. Przy wsparciu artylerii prowadził działania w rejonie osady Wełyka Komyszuwacha, nie odniósł sukcesu, w niektórych rejonach poniósł znaczne straty i został zmuszony do wycofania się na zajmowane wcześniej pozycje” – podało ukraińskie dowództwo.

APW, PAP

NaszDziennik.pl