logo

Ks. abp Gądecki o wizycie na Ukrainie

Sobota, 21 maja 2022 (20:13)
Aktualizacja: Niedziela, 22 maja 2022 (11:37)

Gdy trwa wojna Dawida z Goliatem trzeba stanąć po stronie słabszego – powiedział w sobotę w Poznaniu po zakończonej wizycie na Ukrainie przewodniczący KEP, metropolita poznański ks. abp Stanisław Gądecki.

Wizyta polskich hierarchów Kościoła katolickiego: ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Prymasa Polski ks. abp. Wojciecha Polaka i metropolity lubelskiego ks. abp. Stanisława Budzika, na Ukrainie rozpoczęła się we wtorek, w nocy z piątku na sobotę biskupi wrócili do Polski.

Jak powiedział w sobotę w Poznaniu na wspólnej konferencji prasowej metropolitów poznańskiego, gnieźnieńskiego i lubelskiego ks. abp Stanisław Gądecki, celem wizyty było wyrażenie solidarności Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce z Kościołami na Ukrainie. – Trzeba solidaryzować się z tymi Kościołami i tym narodem, który został tak boleśnie uderzony – zaznaczył.

Przewodniczący KEP wyjaśnił, że „jest naturalne pragnienie bycia z tymi, którzy są słabsi; z tymi, którzy potrzebują więcej aniżeli ci, którzy są mocni”. – To jest poniekąd postawa ewangelijna, wynikająca z nakazu Chrystusa. Gdy trwa wojna Dawida z Goliatem, trzeba stanąć po stronie słabszego – powiedział ks. abp Gądecki.

JG, PAP