logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Postawić na rozwój firm

Wtorek, 28 marca 2023 (10:45)

Aktualizacja: Środa, 31 maja 2023 (07:56)

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Bukareszcie wskazał na konieczność rozwoju małych i średnich firm.

„Chciałbym zasugerować naszym rumuńskim partnerom, żebyśmy ogromny nacisk kładli na rozwój sektora małych
i średnich firm, bo […] tym samym działamy w najlepszym interesie polskiej gospodarki, rumuńskiej gospodarki
i środkowoeuropejskiej gospodarki. A więc szukajmy takich agregatów, takich wspólnych mianowników, które łączą nas i które są jak najbardziej możliwe do eksponowania
na forum europejskim, a jednocześnie służą w najlepszym interesie rozwoju naszych krajów” – powiedział Mateusz Morawiecki podczas otwarcia Rumuńsko-Polskiego Forum Biznesowego.

Dodał, że „przez lata nasze państwa były […] często rozgrywane przez tych silniejszych tego świata ze Wschodu i z Zachodu”. Zwrócił uwagę, że „pierwsze naiwne dziesięciolecia transformacji kapitalizmu były jednocześnie dziesięcioleciami, w których zostaliśmy w dużym stopniu wykorzystani dla własnych celów Europy Zachodniej”.

Stwierdził, że „nie możemy patrzeć na Unię Europejską jako na tych, których trzeba słuchać i muszą zawsze mieć najlepsze rozwiązania przewożone w walizce do Bukaresztu czy do Warszawy”. „Nie bójmy się tak wytyczać linie interesów i tak wspólnie realizować te interesy, żeby polski biznes, rumuński biznes razem ręka w rękę realizowały swoje priorytety w Brukseli” – zaznaczył.

AB, PAP

NaszDziennik.pl