Konferencja ws. Ukrainy
Konferencja pokojowa ws. Ukrainy w Szwajcarii ma za zadanie pokazać partnerom odległym geograficznie skalę zagrożenia dla całego świata, jakie niesie rosyjska agresja wobec Ukrainy – oświadczył przed odlotem na konferencję prezydent Andrzej Duda.
Jak przypomniał, w konferencji mają wziąć udział przedstawiciele ok. 100 państw i w jego ocenie spotkanie będzie dobrą okazją, by pokazać państwom odległym geograficznie, dla których rosyjska agresja jest czymś dalekim, że problem jest poważny i że stwarza niebezpieczeństwo dla całego świata.
„Mam nadzieję, że ten przekaz uda się wyraźnie pokazać, przedstawiając sytuację w regionie. Gdzie dziś Białoruś
z Rosją atakuje hybrydowo Polskę, państwa Bałtyckie
i Finlandię za pomocą presji migracyjnej” – mówił Andrzej Duda. Chodzi o to, aby uzmysłowić partnerom skalę rosyjskiego działania, „pokrętne metody” Rosji i to, jak niebezpieczna jest ta agresja – dodał.
JG, PAP