logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: Arch., https://wsd.redemptor.pl/x-misyjny-jarmark-z-aniolami// Inne

I Ty możesz się zaangażować

Wtorek, 30 listopada 2021 (12:02)

Aktualizacja: Wtorek, 30 listopada 2021 (16:05)

Co roku w trzecią niedzielę Adwentu – tym razem 12 grudnia – na dziedzińcu sanktuarium w Tuchowie odbywa się Misyjny Jarmark z Aniołami organizowany przez Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji (RSPM).

Redemptorystom pomaga wiele osób, szkół, stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich z okolic Tuchowa. Celem tegorocznego jarmarku jest wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży w Grodnie na Białorusi, który ze względu na obecnie panującą sytuację polityczno-ekonomiczną jest utrudniony.

W tym roku będzie to już XV edycja. Misyjny Jarmark z Aniołami to jarmark ozdób bożonarodzeniowych i wyrobów regionalnych. Ofiary, jakie w czasie tego wydarzenia uda się zebrać, przeznaczone są na misje prowadzone przez redemptorystów. Jarmark pomógł misji m.in. w Burkina Faso (Afryka), Brazylii, Argentynie i Boliwii (Ameryka Południowa).

Przygotowania do Jarmarku ruszyły pełną parą. Jak można włączyć się w to dzieło? Przede wszystkim przez modlitwę w intencji dzieci i młodzieży na Białorusi oraz za redemptorystów, którzy im posługują. Jeśli wykonujesz jakieś ozdoby świąteczne i chcesz je ofiarować na ten cel możesz je zostawić na furcie tuchowskiego klasztoru lub wysłać na adres: RSPM, ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów.

Można też złożyć ofiarę pieniężną przez pośrednictwo portalu: zrzutka.pl/misjagrodno.

Naszą pracę można śledzić na bieżąco:

na www.wsd.redemptor.pl/anioly

oraz na www.facebook.com/RSPMCSSR.

Wszystkich gorąco zapraszamy w niedzielę 12 grudnia do Tuchowa na XV Misyjny Jarmark z Aniołami. 

I Ty możesz być misjonarzem!

Br. Almar Suchan CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

NaszDziennik.pl