logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: https://wsd.redemptor.pl/mamy-misje// Inne

Pomóżmy parafii w Grodnie

Poniedziałek, 6 grudnia 2021 (15:37)

Aktualizacja: Poniedziałek, 6 grudnia 2021 (15:59)

Wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży w Grodnie na Białorusi to cel XV Misyjnego Jarmarku z Aniołami. Odbędzie się on w niedzielę 12 grudnia na dziedzińcu sanktuarium w Tuchowie. Można włączyć się w jego organizację, robiąc m.in. ozdoby świąteczne.

– Celem jarmarku jest pomoc w rozwoju talentów dzieci i młodzieży w Grodnie na Białorusi. Będzie to wsparcie teatru im. św. Jana Pawła II. Zrzesza on młodych z naszej parafii redemptorystowskiej w Grodnie. Teatr pomaga ojcom w działalności duszpasterskiej, misyjnej przez tworzenie sztuk. W okresie Bożego Narodzenia są to jasełka – mówi br. Almar Suchan, koordynator Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji.

Młodzieżowa grupa teatralna z teatru im. św. Jana Pawła II w Grodnie jest liczna i zróżnicowana wiekowo. Wystawia sztuki nawiązujące do danego okresu, jej członkowie pomagają podczas Mszy św. z udziałem dzieci, uczestniczą w konkursach w kraju i za granicą.

– Sytuacja polityczno-ekonomiczna na Białorusi przekreśla możliwość pracy i rozwoju dzieci i młodzieży. Do jednych z najpotrzebniejszych rzeczy należy zakup sprzętu artystyczno-nagłośniającego – podkreślają organizatorzy akcji charytatywnej.

Chętni, którzy chcą pomóc w przygotowaniu jarmarku, mogą jeszcze dołączyć, zwłaszcza jeżeli potrafią zrobić ozdoby świąteczne albo upiec ciasto.

– Spotykamy się w soboty z młodzieżą i robimy ozdoby. Pomagają nam koła gospodyń wiejskich i szkoły. Do akcji włącza się także tarnowskie więzienie. Osadzeni wykonują rożne ozdoby świąteczne. To, co przygotowują ludzie, jest dla nas niespodzianką. Z roku na rok pomysłowość jest bardzo duża – zauważa Almar Suchan, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie.

XV Misyjny Jarmark z Aniołami odbędzie się w Tuchowie w niedzielę 12 grudnia. Rozpocznie się już o 6.00 rano i potrwa do wieczora. To jarmark ozdób bożonarodzeniowych i wyrobów regionalnych.

Osoby, które chcą przekazać ozdoby świąteczne na ten cel, mogą je zostawić na furcie tuchowskiego klasztoru lub wysłać na adres Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji, ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów.

Ofiary, jakie w czasie tego wydarzenia uda się zebrać, przeznaczone są na misje prowadzone przez redemptorystów. Jarmarki pomogły dotychczas misji m.in. w Burkina Faso (Afryka), Brazylii, Argentynie i Boliwii (Ameryka Południowa).

Na portalu zrzutka.pl także można wesprzeć tę akcję charytatywną zrzutka.pl/misjagrodno.

APW, KAI

NaszDziennik.pl