logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: FOT. M. BORAWSKI/ Nasz Dziennik

Medalik cudów i łask

Czwartek, 27 stycznia 2022 (07:52)

Aktualizacja: Czwartek, 27 stycznia 2022 (09:24)

Od 27 listopada 2021 r. do 27 listopada 2030 r., kiedy to przypadnie 200. rocznica objawienia Cudownego Medalika, trwa nowenna ku czci Niepokalanej. Więcej informacji na www.cudowny-medalik.pl. Włącz się i zachęć innych!

Z racji nowenny ku czci Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik (2021-2030) zwracamy się jako Rodzina św. Wincentego à Paulo, księża misjonarze i siostry miłosierdzia do wszystkich wiernych z apelem o wypełnienie woli Maryi wyrażonej podczas Jej zjawienia się w kaplicy przy rue du Bac (Paryż) w 1830 roku, czego najbardziej znanym pokłosiem stał się Cudowny Medalik.

Święta Katarzyna Labouré, siostra miłosierdzia i wizjonerka, przekazała gorące pragnienie Niepokalanej, aby: 1) Maryja była czczona jako wstawiająca się u Syna za ludzkością, ponieważ tak bardzo modli się za ten świat, oraz 2) abyśmy włączyli się w Jej wstawienniczą modlitwę za świat, odmawiając nabożnie i regularnie Różaniec św. Częścią prośby Maryi było też noszenie z ufnością na szyi Cudownego Medalika i odmawianie inwokacji „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”. Niech utworzona przez nas wspólnota modlitwy będzie wsparciem naszej niebieskiej Matki w Jej modlitwach i przyczyni się do odnowy świata.

Drogi Czytelniku! Więcej można przeczytać w papierowym wydaniu „Naszego Dziennika” dostępnym w punktach sprzedaży prasy lub w wersji elektronicznej   TUTAJ.

Ks. Waldemar Rakocy CM

Nasz Dziennik