logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Fot. Arch./ Inne

Pielgrzymka pokoju

Wtorek, 31 stycznia 2023 (00:11)

Aktualizacja: Wtorek, 31 stycznia 2023 (08:16)

Ojciec Święty Franciszek rozpoczyna dziś podróż apostolską do Afryki. W dniach od 31 stycznia do 5 lutego br. Papież odwiedzi najpierw Demokratyczną Republikę Konga, a następnie Sudan Południowy.

Afrykańska podróż Franciszka będzie przebiegać pod znakiem promowania pokoju i jego budowania.

– Ojciec Święty pragnie przede wszystkim być blisko, spotkać się z Kościołem i miejscową ludnością. Powiedziałbym, że w przypadku tej wizyty to pragnienie jest szczególnie intensywne, ponieważ jest to długo oczekiwana podróż, którą Papież musiał odłożyć z powodu problemów z kolanem, a także dlatego, że są to dwa kraje, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji z powodu toczących się konfliktów: dlatego Papież jedzie tam jako duszpasterz, który spotyka się z ludem Bożym,
a jednocześnie także jako pielgrzym pokoju i pojednania – mówił Radiu Watykańskiemu ks. kard. Pietro Parolin, watykański sekretarz stanu, który towarzyszy Ojcu Świętemu. – Powiedziałbym, że ta pielgrzymka ma dwa aspekty: jest wymiar duszpasterski, bliskości z Kościołami lokalnymi i ze wspólnotami, które są tam żywe i aktywne, następnie jest aspekt społeczno-polityczny i z tego punktu widzenia oczekuje się, że obecność Ojca Świętego, jego słowo, jego świadectwo mogą przyczynić się do zaprzestania trwającej przemocy i wzmocnienia zainicjowanych już procesów pokoju i pojednania – zaznaczył watykański sekretarz stanu.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

KG, „Nasz Dziennik”

Nasz Dziennik