logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Vaticannews.va/ Inne

Watykan/ Papież: Dziękujemy Bogu za rozejm

Niedziela, 26 listopada 2023 (13:39)

Aktualizacja: Niedziela, 26 listopada 2023 (13:56)

Spotkanie na modlitwie Anioł Pański było transmitowane z kaplicy Domu Świętej Marty w Watykanie.

Spotkanie w południe na modlitwie Anioł Pański miało wyjątkowy przebieg. Ojciec Święty wyjaśnił, że nie może czytać rozważań z powodu „infekcji w płucach”. Jego rozważania i apele końcowe odczytał ksiądz z Watykanu.

Ksiądz Paolo Braida z watykańskiego Sekretariatu Stanu odczytał następujące słowa Franciszka: „Dzisiaj dziękujemy Bogu, ponieważ jest nareszcie rozejm między Izraelem i Palestyną, a niektórzy zakładnicy zostali uwolnieni”.

„Módlmy się o to, by wszyscy jak najszybciej odzyskali wolność. Myślimy o ich rodzinach. Niech do Gazy dotrze więcej pomocy humanitarnej i niech nalega się na dialog; to jedyna droga, jedyna droga, by zapanował pokój” – dodał Papież.

Następnie podkreślił: „Kto nie chce prowadzić dialogu, nie chce pokoju”.

Franciszek przypomniał też: „Wczoraj udręczona Ukraina uczciła Hołodomor, ludobójstwo dokonane przez sowiecki reżim, który 90 lat temu spowodował śmierć milionów ludzi z głodu”.

„Ta rozdzierająca rana zamiast zabliźniać się, stała się jeszcze bardziej bolesna przez okrucieństwo wojny, która nadal wywołuje cierpienia tego drogiego narodu” – podkreślił Papież podczas transmisji z kaplicy Domu Świętej Marty, gdzie odmówił modlitwę Anioł Pański.
W czasie tego spotkania, transmitowanego także na wypełniony przez wiernych plac Świętego Piotra, Ojciec Święty kaszlał.

Na zakończenie życzył wszystkim dobrej niedzieli i poprosił tradycyjnie o modlitwę w swojej intencji.

AB, KAI

NaszDziennik.pl