logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Spotkanie z mediami

Piątek, 17 września 2021 (08:39)

Aktualizacja: Piątek, 17 września 2021 (09:11)

W Polsce Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu przypada w najbliższą niedzielę.

Człowiek rozwija się poprzez komunikację, otwartość na świat i przyjmowanie wielu informacji, które docierają do niego każdego dnia. Zalew wiadomości, które otrzymuje, jest ogromny i często ich wartość nie jest zgodna z Ewangelią.

Media katolickie mają szczególną misję i narzędzie do ewangelizacji świata, ale przede wszystkim do głoszenia prawdy i podkreślania godności osoby ludzkiej.

19 września w parafii pw. św. Antoniego odbędzie się Dzień Mediów Katolickich. Po każdej Mszy św. będzie można wysłuchać prelekcji o działalności redakcji „Naszego Dziennika”, zapoznać się z artykułami tam zawartymi, porozmawiać z osobami zaangażowanymi w pracę dziennikarską. Będzie też przygotowane specjalne stoisko redakcyjne z możliwością zapoznania się i zakupienia miesięcznika „Szlachetne Zdrowie”.

Spotkanie zorganizowała Janina Hołownia z biura Radia Maryja. – Już trzeci raz organizujemy spotkanie z mediami. Wcześniej były to spotkania z Radiem Maryja, Wyższą Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Organizowaliśmy w przeszłości m.in. warsztaty medialne dla młodzieży, w których wzięło udział 350 osób. Pandemia utrudniła wzajemne kontakty, ale my chcemy dalej działać i aktywizować lokalne środowiska. Pragniemy nawiązać współpracę z redakcją „Naszego Dziennika” – podkreśla rozmówczyni. – Działamy przy parafii już prawie 20 lat – dodaje.

19 września w Sokółce odbędą się też uroczystości religijno-patriotyczne związane ze 101. rocznicą Bitwy Niemeńskiej. Zostaną złożone wieńce na grobach żołnierzy  poległych w 1920 r. O godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z redakcją „Naszego Dziennika” przy parafii pw. św. Antoniego w Sokółce. 

 

AB

NaszDziennik.pl