logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: Ewa Sądej/ Nasz Dziennik

Duchu Święty przyjdź

Niedziela, 26 września 2021 (11:39)

Aktualizacja: Niedziela, 26 września 2021 (13:53)

Podczas tegorocznych trzydniowych rekolekcji o. James Manjackal zachęca do życia Słowem Bożym, odkrycia daru Eucharystii, a także do bycia apostołem Jezusa w miejscu swojego życia. Zaznaczył, że do tego potrzebujemy mocy Ducha Świętego.

Ojciec James wielokrotnie przyjeżdżał do Polski. Tym razem nasz kraj odwiedził po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

W rekolekcjach brały udział osoby z całej Polski. Byli starsi, młodzi, a także rodziny z małymi dziećmi.  Pan Kamil z Warszawy już siódmy raz uczestniczył w tego typu spotkaniu. Wcześniej przyjeżdżał z rodziną, tym razem jest sam. Podkreślał, że po czasie izolacji ważne było dla niego wspólne doświadczenie modlitwy.

– Niezwykłe jest, że o. James głosi Słowo Boże z entuzjazmem i  mocą – mówi młody uczestnik rekolekcji. – To daje duże ożywienie wiary. Cieszę się, że jest przestrzeń do modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie. Te rekolekcje to dla mnie niemalże jak pobyt w szpitalu, gdzie zdrowieję. Swobodnie mogę Jezusowi mówić o tych moich słabościach, potrzebach  – dzieli się pan Kamil. Zaznacza, że w tym roku szczególnie poruszyły go słowa o nawróceniu, którego zapragnął.

Dziś ostatni dzień rekolekcji. Galerię z wydarzenia można zobaczyć TUTAJ.

Ewa Sądej

NaszDziennik.pl