logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

zdjęcie

Zdjęcie: FOT. ARCH. O. SZ. PRAŚKIEWICZA OCD/ Inne

Nowe sanktuarium św. Józefa

Wtorek, 30 listopada 2021 (08:37)

Aktualizacja: Wtorek, 30 listopada 2021 (09:08)

Na zakończenie Roku św. Józefa, 8 grudnia br., kościół Karmelitów Bosych w Lublinie zostanie ogłoszony diecezjalnym sanktuarium św. Józefa.

Aktu ustanowienia dokona ks. abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Kustosze miejsca, ojcowie karmelici, nie kryją radości z tego faktu i wskazują, że od wieków w tym miejscu jest bardzo żywy kult św. Józefa.

– Ustanowienie sanktuarium św. Józefa motywują względy historyczne oraz żywy kult Opiekuna Świętej Rodziny w naszej świątyni. Kult św. Józefa w historii karmelu zajmował zawsze miejsce szczególne – zaznacza o. Piotr Nyk OCD, przeor klasztoru i rektor kościoła św. Józefa w Lublinie. Informując o podniesieniu świątyni do rangi sanktuarium, zwraca uwagę, że karmelitański kościół w Lublinie został konsekrowany już 28 sierpnia 1644 r.

Drogi Czytelniku! Więcej można przeczytać w papierowym  wydaniu „Naszego Dziennika” dostępnym w punktach sprzedaży prasy lub w wersji elektronicznej TUTAJ.

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik