logo
logo

Zdjęcie: radiomaryja.pl/ Inne

30 lat posługi Radia Maryja

Środa, 1 grudnia 2021 (00:01)

Aktualizacja: Środa, 1 grudnia 2021 (09:26)

Już właściwie godziny dzielą nas od radosnego dziękczynienia Panu Bogu i Matce Najświętszej za 30 lat posługi Radia Maryja.

– Radio zaczęło swą posługę 8 grudnia 1991 roku – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w grodzie Kopernika. 4 grudnia będziemy dziękować i ponownie oddamy Matce Najświętszej Jej Radio i inne dzieła. Z kolei 8 grudnia o godz. 18.00 świętować będziemy w Bydgoszczy w kościele Matki Bożej Fatimskiej – poinformował dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Radio zaczęło posługę Panu Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu poprzez dwie stacje: w Toruniu i Bydgoszczy. Z tych małych stacji, tak jak z ewangelicznego ziarnka gorczycy, Radio Maryja urosło na cały świat – dodał.

Na stronie Radia Maryja czytamy:

„Uroczyście dziękować Panu Bogu będziemy 4 grudnia w Toruniu już od godz. 09.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej Arena Toruń przy ul. Bema. Karty wstępu do odbioru w namiocie, w biurze Radia Maryja przed wejściem głównym do areny. Tymczasowe biuro Radia Maryja będzie również w holu areny na parterze.

Przed areną na ulicy Bema oraz wewnątrz budynku będzie możliwość zakupienia zarówno ciepłego posiłku, jak i herbaty i kawy. Będziemy mogli zaopatrzyć się w dobrą książkę, pisma katolickie dla dzieci, młodzieży, dorosłych – w tym w album z okazji 30 lat Radia Maryja. Pomyślmy o ewangelizacyjnym prezencie z okazji świętego Mikołaja czy Bożego Narodzenia. Każdą okazję do dania prezentu wykorzystajmy do ewangelizacji obdarowywanego.

Przed uroczystością w arenie toruńskiej zapraszamy do odwiedzenia w Toruniu m.in. Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, które wybudowała Rodzina Radia Maryja.

Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych: maseczki i dezynfekcję rąk. Dozowniki z płynami będą dostępne w różnych miejscach przy wejściu i w gmachu areny. W budynku zachowajmy odstępy, tzw. dystans przestrzenny pomiędzy sobą. Przy wejściu do areny studenci pielęgniarstwa z Akademii Kultury Społecznej i Medialnej stworzą każdemu możliwość mierzenia temperatury.

Nad bezpieczeństwem podczas uroczystości będzie czuwać uprzejma policja i straż miejska. Wszyscy zaś przygotujmy się duchowo na to piękne dziękczynienie. Bądźmy po spowiedzi, byśmy godnie przyjęli Pana Jezusa. Bądźmy życzliwi, pomocni, z dobrym słowem, uśmiechem i czynem dla wszystkich”.

– Dziękujemy Panu Bogu za każdego od 30 lat – całą apostolską, kochającą Pana Boga i Ojczyznę Rodzinę Radia Maryja. Idziemy dalej, mamy jeszcze wiele do zrobienia w Polsce, a może nawet coraz więcej w obliczu światowej rewolucji kulturowej walczącej z Panem Bogiem, z rodziną, która zagraża naszemu zbawieniu – podkreślił ojciec dyrektor.

Więcej warto przeczytać TUTAJ.

APW, radiomaryja.pl

NaszDziennik.pl