logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: dr Artur Dąbrowski/ Inne

Wiara nadaje życiu sens

Czwartek, 19 maja 2022 (07:48)

Aktualizacja: Czwartek, 19 maja 2022 (15:30)

Święty José Sánchez del Río w znaku relikwii gości w parafii Narodzenia Pańskiego w Częstochowie. To szczególny czas spotkania ze świętym nastolatkiem z Meksyku, który za wiarę poniósł śmierć męczeńską.

Relikwie św. José są obecne w tej parafii od niedzieli. Uroczyście zostały wprowadzone podczas Mszy św. rocznicowej dzieci pierwszokomunijnych. Od poniedziałku do piątku jest możliwość nawiedzenia relikwii w świątyni pół godziny przed Eucharystią. Modlitwa za przyczyną św. José jest odmawiana podczas codziennych nabożeństw majowych, które rozpoczynają się o godz. 17.30.

– Parafianie chętnie uczestniczą w nabożeństwach i przyjmują błogosławieństwo relikwiami – zauważa ks. Tomasz Mucha, proboszcz częstochowskiej parafii Narodzenia Pańskiego.

Jutro 20 maja po nabożeństwie majowym odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania: „Opowiem Ci historię o św. José”.

Galerię zdjęć warto zobaczyć TUTAJ.

Drogi Czytelniku! Więcej można przeczytać w papierowym  wydaniu „Naszego Dziennika” dostępnym w punktach sprzedaży prasy lub w wersji elektronicznej TUTAJ.

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik