logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Bądźcie jak orły

Czwartek, 26 maja 2022 (00:03)

„Życie to coś więcej” – pod tym hasłem odbędzie się XXIII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Spotkanie już w najbliższą sobotę 28 maja, w pierwsze liturgiczne wspomnienie bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Prymas Tysiąclecia stanie się jednym z najważniejszych patronów tegorocznego spotkania młodzieży na Jasnej Górze. Obecny będzie w znaku relikwii, ale nie tylko.

– Towarzyszyć nam będzie również ikona Maryi, którą bł. ks. kard. Stefan Wyszyński miał ze sobą w czasie Soboru Watykańskiego II oraz podczas trzech konklawe. Po raz pierwszy ta szczególna pamiątka będzie na Jasnej Górze, co podkreślają panie z Instytutu Prymasowskiego – zaznacza o. Grzegorz Woś CSsR, duszpasterz młodzieży, organizator Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę.

W kontekście spotkania pod patronatem bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i hasła tegorocznej pielgrzymki o. Grzegorz Woś przywołuje słowa Prymasa Tysiąclecia wypowiedziane do młodzieży w 1966 roku w Gnieźnie na Wzgórzu Lecha:

„Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! – serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny. Będziecie wtedy mogli jak orły przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze, nie dając się spętać żadną niewolą. Pamiętajcie – orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko”.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik