logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

zdjęcie

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Potrzeba świętych nauczycieli

Czwartek, 30 czerwca 2022 (02:03)

Z ks. bp. Piotrem Turzyńskim, delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli rozmawia Krzysztof Gajkowski

Jutro rozpoczyna się Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę, która odbędzie się już po raz 85. Jak ważna jest relacja nauczycieli z Matką Bożą?

– Pielgrzymka polskich nauczycieli na Jasną Górę to nasza piękna tradycja sięgająca czasów przedwojennych. Dziś podążamy tym samym szlakiem, co wychowawcy wcześniejszych pokoleń. Inspiracji do pracy z dziećmi i młodzieżą szukamy u Matki Bożej. Relacja z Bogiem i Matką Najświętszą to realna pomoc w realizacji misji nauczycieli i wychowawców. Podtrzymujemy ją pomimo trudów. W tym roku wracamy na Jasną Górę z pełnym programem po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. W ostatnich trudnych latach łączyliśmy się duchowo i on-line, ale to nie to samo, co we wspólnocie stanąć przed obliczem naszej Królowej i wspólnie dziękować za kolejny rok pracy. Pielgrzymka rozpoczyna się 1 lipca od sympozjum, na którym poznawać będziemy naszą patronkę, błogosławioną Natalię Tułasiewicz. Tego dnia będzie także Apel Jasnogórski, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. W sobotę 2 lipca spotykamy się na wałach jasnogórskich. Zaczynamy od modlitwy różańcowej o 9.30, później będą konferencja, koncert i zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Na zakończenie rozważać będziemy Drogę krzyżową i rozstaniemy się nabożeństwem rozesłania w kaplicy jasnogórskiej. Zaproszeni są nauczyciele z całego kraju. Przyjeżdżajmy, by wspólnie się umacniać oraz polecać nasze szkoły, dzieci i młodzież opiece Matki Bożej.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Krzysztof Gajkowski

Nasz Dziennik