logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę

Czwartek, 30 czerwca 2022 (10:49)

Aktualizacja: Czwartek, 30 czerwca 2022 (10:49)

Pod hasłem „Błogosławiona Natalia Tułasiewicz – Patronką Nauczycieli Polskich” odbędzie się jutro i w sobotę Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę – poinformowało w czwartek Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Pielgrzymkę rozpocznie w piątek o godz. 15.00 sympozjum poświęcone patronce nauczycieli. Świadectwem o błogosławionej podzieli się jej kuzynka Natalia Tułasiewicz-
-Wala, współredaktorka strony blogoslawionanatalia.eu – czytamy w komunikacie przekazanym PAP.

Jego autorzy dodali, że o patronce nauczycieli mówić też będą s. dr Joanna Wawrzynów OSU – wykładowca komunikacji społecznej, teologii pastoralnej i pedagogiki na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu oraz prof. Uniwersytetu Szczecińskiego dr hab. Iwona Jazukiewicz.

Apel Jasnogórski o godz. 21.00 poprowadzi delegat KEP ds. duszpasterstwa nauczycieli ks. bp Piotr Turzyński. Po nim odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 23.00 sprawowana będzie Msza św.

Centralna Eucharystia zostanie odprawiona w sobotę o godzinie 12.00. Poprzedzą ją modlitwa różańcowa, konferencja i koncert uwielbienia.

JG, PAP

NaszDziennik.pl