logo
logo

Zdjęcie: Monika Rogińska/ Inne

Wakacje z Maryją

Poniedziałek, 25 lipca 2022 (08:58)

Aktualizacja: Poniedziałek, 25 lipca 2022 (12:33)

Czas wakacji to też czas pogłębiania swojej wiary. W Mikołajkach odbyło się już VI spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne pod hasłem „Z Maryją na Jeziorach”.

Na jeziorze w Mikołajkach 23 lipca zawierzono Maryi wszystkich odpoczywających, żeglujących, mieszkańców diecezji ełckiej. Modlono się też w intencji pokoju na Ukrainie.

W spotkaniu uczestniczył biskup diecezji ełckiej Jerzy Mazur, który pobłogosławił łódki, żeglarzy i turystów wypoczywających na Mazurach. – Gromadzimy się w Mikołajkach, aby modlić się za wszystkich użytkowników dróg i szlaków wodnych, o bezpieczne podróże i powroty. Matce Bożej, obecnej pośród nas w znaku figury Pani Fatimskiej, zanosimy również modlitwy o pokój i ustanie wszelkich wojen. Kiedy modlimy się, to wiążemy niebo z ziemią. Myślę, że to dzisiejsze trwanie na modlitwie, ten statek stał się miejscem, gdzie niebo całuje się z ziemią. Dajmy się ucałować niebu – zachęcał do modlitwy ksiądz biskup.

– Święty Jan Paweł II mówił, że największe zło świata może być pokonane mocą adoracji eucharystycznej. Nie tylko podczas naszego spotkania „Z Maryją na jeziorach”, ale każdego dnia prośmy Matkę Bożą, żeby otaczała swoim płaszczem żeglujących, wypoczywających na jeziorach mazurskich czy na terenie całej diecezji. Obyśmy w tym hałaśliwym świecie usłyszeli głos Chrystusa, który mówi do nas, jak niegdyś do apostołów: odwagi, Ja jestem. Nie bójcie się. Bądźmy pielgrzymami pokoju – zachęcał bp Mazur.

Podczas ewangelizacyjnego spotkania zgromadzeni wierni, turyści poprzez wspólną modlitwę różańcową zawierzyli się Maryi. Wysłuchali też świadectwa misjonarza ks. Damiana Szumskiego ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny posługującego w Papui Nowej Gwinei.

 Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć TUTAJ

AB, www. radiomaryja.pl

NaszDziennik.pl