logo
logo

Zdjęcie: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej/ Inne

Człowiek nosi w sobie obraz Boga

Niedziela, 26 marca 2023 (08:53)

Aktualizacja: Niedziela, 26 marca 2023 (14:05)

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego w kościele pw. św. Mikołaja w Krakowie Mszę św. sprawował ks. abp Marek Jędraszewski. Podczas homilii odniósł się m.in. do wartości życia ludzkiego.

25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w kościele pw. św. Mikołaja w Krakowie podczas homilii ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski mówił: – Chcemy trwać przy Chrystusie, który jest Zmartwychwstaniem i Życiem, wierząc głęboko, że każdy człowiek nosi w sobie szczególne podobieństwo do Boga.

– Przyszło nam żyć w kulturze, która chce pozostać kulturą postchrześcijańską. Chce wprowadzić swoje prawa, swoją wizję człowieka, odrzucając Chrystusa i Jego naukę. W imię tych praw usiłuje się wprowadzić prawo kobiety do zabijania swego nienarodzonego dziecka i uznaje się to za przejaw postępu oraz humanizmu. My, wciąż wpatrzeni w Chrystusa, który jest zmartwychwstaniem i życiem, wyrażamy jednoznaczny sprzeciw wobec tych nieludzkich praw – powiedział metropolita krakowski. Podkreślił, że w uroczystość Zwiastowania Pańskiego wierni chcę wyrazić sprzeciw wobec nieludzkiego prawa oraz aprobatę ludzkiego życia. Wyrazem tego jest Duchowa Adopcja, która trwa 9 miesięcy. – Chcemy trwać przy Chrystusie, który jest Zmartwychwstaniem i Życiem, wierząc głęboko, że każdy człowiek nosi w sobie szczególne podobieństwo do Boga, szczególny Boży obraz – podkreślił ksiądz arcybiskup. Na zakończenie stwierdził, że wierni decydują się na duchową adopcję, by kolejne pokolenia mogły walczyć o godność każdej istoty ludzkiej w imię Jezusa Chrystusa.

AB, diecezja.pl

NaszDziennik.pl