logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Wieczernik Kapłański

Piątek, 31 marca 2023 (00:15)

Aktualizacja: Piątek, 31 marca 2023 (08:35)

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu od jutra – pierwszej soboty kwietnia – rozpoczyna się inicjatywa Wieczernik Kapłański. Będzie to modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji duchownych.

– Wieczernik Kapłański to modlitwa kapłanów diecezji toruńskiej przed Najświętszym Sakramentem. Miejscem modlitwy będzie nasze sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Jesteśmy na uboczu dużego miasta, a więc z dala od jego codziennego zgiełku, i dlatego jest to dobre miejsce do wyciszenia i zanurzenia się w modlitwę przed Zbawicielem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Wystawienie w każdą pierwszą sobotę miesiąca trwać będzie w godzinach 6.00-21.00. Modlitwę pobłogosławił ks. bp Wiesław Śmigiel, nasz ordynariusz, który zapewnił też o swoim udziale w tej modlitwie – mówi o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium.

Modlitwa rozpocznie się z inicjatywy toruńskiej wspólnoty Wojowników Maryi.

– Wieczernik Kapłański to modlitwa zainspirowana książką „In Sinu Jesu”. Ten dziennik kapłana, mnicha benedyktyńskiego, został spisany podczas modlitwy. Dziennik duchowy z lat 2007-2016 stanowi świadectwo uzdrawiającej i umacniającej mocy adoracji eucharystycznej. Doświadczył on, jak Jezus i Maryja przemawiali do jego serca. Przez swoją książkę zachęca do tworzenia Wieczerników Kapłańskich – mówi Dariusz Śmiglewski, lider Wojowników Maryi z Torunia.

Podstawą Wieczernika Kapłańskiego jest adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, która rozpoczyna się w pierwszy piątek miesiąca o godz. 21.00. Kapłani łączą się wówczas na wspólnej modlitwie, adoracji, w Polsce i na świecie, aby wynagradzać Panu Jezusowi za swoich braci w kapłaństwie, którzy nie adorują Najświętszego Sakramentu, mając czas na wszystko, tylko nie dla Pana Jezusa Eucharystycznego. Modlący się kapłani mają założone stuły na znak łączności ze wszystkimi kapłanami Kościoła.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym.

APW, KG, „Nasz Dziennik”

Nasz Dziennik