logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Kościół broni prawdy i człowieka

Sobota, 2 grudnia 2023 (19:29)

Aktualizacja: Sobota, 2 grudnia 2023 (20:03)

Najważniejszym punktem uroczystości z okazji 32. rocznicy powstania Radia Maryja była Msza św. Eucharystii przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

– Dziękujemy za Maryjny cud w eterze, w prasie, trelewizji i akademii – mówił do zebranych podczas Mszy św. ks. abp Wacław Depo. Wskazał jednocześnie, że to dzięki Chrystusowi odnosimy zwycięstwo. Stwierdził, że „żyjemy w czasach, które można nazwać wprost wojną kulturową czy cywilizacyjną”.

Metropolita częstochowski przytoczył wypowiedź Alberta Einsteina, który zwrócił uwagę, że w czasach hitlerowskich tylko Kościoł bronił prawdy i człowieka.

– Czy ten głos wybitnego uczonego nie jest przestrogą edukacyjną wobec bezdusznej i bezmyślnej decyzji zarówno rodziców, jak i młodzieży czy dzieci wypisywania się z lekcji religii, pozbawiając się drogi do prawdy i celu życia? – pytał kaznodzieja. – A jednoczesnie tak mało się mówi o tym w środkach społecznego przekazu,
że w Polsce codziennie odbiera sobie życie ponad 16 osób, w tym 12 przypadków stanowią ludzie młodzi; a cóż dopiero powiedzieć o sprawie ideologicznej i procesach edukacyjnych przyjmowanych odrzucania planu stwórczego Boga poprzez wolność zmiany płci i wszelkiego rodzaju form seksedukacji. I na tym polu Kościoł staje się celem medialnych ataków – dodał.

Ksiądz abp Depo zauważył, że medialne ataki na Kościół są dokonywane na polu rodziny. Kaznodzieja przytoczył także kilka innych przykładów manipulacji medialnych skierowanych przeciwko Kościołowi.

W dalszej części podkreślił bardzo ważną misję Radia Maryja i Telewizji Trwam, które transmitują papieskie pielgrzymki i wydarzenia ze Stolicy Apostolskiej.

– Maryjo, Gwiazdo Nowej Ewangelizacji, Jutrzenko nowego świata, prosimy Cię słowami Jana Pawła II: spraw, aby wszyscy wierzący w Twojego Syna potrafili otwarcie
i odważnie głosić Ewangelię życia; okaż się nam
Matką niezawodnej nadziei i czuwaj nad nami wszystkimi. Maryjo, z Tobą mówimy: przyjdź, Panie Jezu. Amen – tymi słowami zakończył homilię ks. abp Wacław Depo.

Zdjęcia z Eucharystii można zobaczyć TUTAJ.

JG, „Nasz Dziennik”

NaszDziennik.pl