logo
logo

Zdjęcie: radiomaryja.pl/ Inne

Film „Fatima” w Muzeum „Pamięć i Tożsamość”

Piątek, 19 kwietnia 2024 (18:04)

Aktualizacja: Piątek, 19 kwietnia 2024 (21:29)

W sobotę 11 maja w Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu zostanie wyświetlony film „Fatima”. To historia najbardziej znanych objawień maryjnych, które miały miejsce w 1917 roku w Portugalii.

Projekcja filmu „Fatima” przy ul. Droga Starotoruńska 1A
w Toruniu odbędzie się w miesiącu dwóch ważnych dla Kościoła wydarzeń: przed 107. rocznicą objawień Maryjnych w Portugalii (13 maja) oraz 104. rocznicą urodzin Papieża Polaka (18 maja). Początek ekranizacji
o godz. 19.00. Przed filmem, na godz. 18.00, zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, które usytuowane jest nieopodal muzeum.

Bilety w cenie 15 zł można nabyć przez link znajdujący się na stronie internetowej Radia Maryja, a także w budynku Muzeum „Pamięć i Tożsamość” (w środy w godz. 16.30--18.00 oraz w niedziele między godz. 13.30 a 15.00). Można także dzwonić pod numer: 725 25 96 96.

Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach I wojny światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie, płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych.  Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im orędzie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich, jak i przedstawicieli Kościoła. Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski,
a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.

Film „Fatima” ma trafić nie tylko do osób wierzących, ale nieść uniwersalne przesłanie. Z tym tematem postanowił się zmierzyć reżyser Marco Pontecorvo. Z kolei producentem jest James Volk.

APW, radiomaryja.pl

NaszDziennik.pl