logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Prześladowani i zapomniani

Sobota, 19 listopada 2022 (11:35)

Aktualizacja: Sobota, 19 listopada 2022 (13:41)

W murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa konferencja „Problem dechrystianizacji. Prześladowania za wiarę w Unii Europejskiej i na świecie”.

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa konferencja „Problem dechrystianizacji. Prześladowania za wiarę w Unii Europejskiej i na świecie”. W sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odprawiona została uroczysta Msza Święta, która poprzedziła konferencję.

Podczas wydarzenia głos zabiorą goście z Polski i z zagranicy. Wśród nich m.in. europoseł Beata Kempa i ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.

Dyrektor polskiej sekcji papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ks. prof. Waldemar Cisło, wygłosi prelekcję opartą na raporcie „Prześladowani i zapomniani”.

Ksiądz prof. Waldemar Cisło wskazał, że dokument opisuje represje wobec chrześcijan w różnych państwach świata.

 – Niestety przesłanie jest smutne, bo potwierdza obserwacje, które były zauważone przez różne ośrodki. Te podmioty podkreślają w swoich publikacjach i raportach, że chrześcijaństwo w dalszym ciągu jest religią najbardziej prześladowaną. Widać to chociażby w Iraku, Nigerii, Syrii. Dochodzą do tego nowe aspekty, m.in. na Ukrainie widzimy, że do niszczenia struktur koniecznych do normalnego funkcjonowania społeczeństwa dochodzi jeszcze atakowanie struktury kościelnej. Rosjanie robią to celowo – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło.

Organizatorem konferencji jest AKSiM w Toruniu, europosłowie EKR i Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Patronat medialny sprawują Radio Maryja i Telewizja Trwam oraz „Nasz Dziennik”.

Więcej warto zobaczyć TUTAJ.

 

 

APW, radiomaryja.pl

NaszDziennik.pl