logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: CLAUDIO PERI / PAP/EPA

Bądźmy świadkami Ewangelii

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 (13:22)

Aktualizacja: Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 (13:33)

Jezus chce nas uczynić przejrzystymi i świetlistymi świadkami radości Ewangelii, prawdy, która nas wyzwala – stwierdził Papież w rozważaniu przed modlitwą Regina Caeli w Poniedziałek Wielkanocny.

Ojciec Święty nawiązał do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (Mt 28,8-15) mówiącego o ukazaniu się zmartwychwstałego Pana niewiastom, które poszły do grobu. Podkreślił, że Jezus zachęca je, aby się nie bały. Także i my w świetle wydarzenia paschalnego mamy rozproszyć nasze lęki, dostrzegając u swego boku obecność Zmartwychwstałego.

Następnie Franciszek zaznaczył, że strach można przezwyciężyć, wcielając w życie nakaz Jezusa: idźcie i głoście, bo radości paschalnej nie wolno zatrzymywać dla siebie. – Radość Chrystusa umacnia się, gdy się ją daje, pomnaża się, gdy się nią dzielimy. Jeśli otworzymy się i będziemy nieśli Ewangelię, nasze serce się poszerzy i pokona strach – stwierdził Ojciec Święty.

Franciszek zwrócił uwagę, że w głoszeniu może napotkać przeszkodę, jaką jest fałsz, który zanieczyszcza głoszenie, wypacza wewnątrz, prowadzi z powrotem do grobu. – Zmartwychwstały Pan natomiast chce nas wydobyć z grobów fałszu i dwulicowości – podkreślił. Zachęcił, byśmy nadali imię fałszowi, który jest w nas! – I postawmy nasze niejasności przed światłem zmartwychwstałego Jezusa. Chce On wydobyć na światło dzienne to, co ukryte, uczynić nas przejrzystymi i świetlistymi świadkami radości Ewangelii, prawdy, która nas wyzwala – powiedział Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Regina Caeli i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

JG, KAI

NaszDziennik.pl