logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Powierzmy Jezusowi nasze troski

Niedziela, 26 marca 2023 (13:34)

Aktualizacja: Środa, 31 maja 2023 (07:56)

Do dawania świadectwa nadziei i radości Jezusa, także w obliczu przezywanych trudności, zachęcił Ojciec Święty przed niedzielną modlitwą Anioł Pański.

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii czytanego
w V niedzielę Wielkiego Postu roku A (J 11,1-45), ukazującego scenę wskrzeszenia Łazarza. Wskazał,
że przesłanie tego tekstu mówi, iż Jezus daje życie nawet wtedy, gdy zdaje się, że nie ma już żadnej nadziei. „Jezus mówi nam dzisiaj, że tak nie jest, że w tych chwilach nie jesteśmy sami, wręcz przeciwnie, że właśnie w tych chwilach On staje się bliższym niż kiedykolwiek, aby na nowo obdarzyć nas życiem” – podkreślił Ojciec Święty Franciszek. Dodał, że Pan Jezus pragnie, abyśmy nie byli więźniami cierpienia, aby nie umarła w nas nadzieja.

Ojciec Święty zachęcił do odczytania ponownie tego fragmentu z 11 rozdziału Ewangelii św. Jana w okresie, kiedy bliskie są już Święta Paschalne, aby wyjść na spotkanie Jezusa. „Czy potrafimy otworzyć przed Nim nasze serca i powierzyć Jemu nasze troski?” – zapytał. Zaapelował też o niesienie innym świadectwa nadziei
i radości Jezusa. „Niech Maryja, Matka nadziei, odnowi
w nas radość z tego, że nie czujemy się samotni,
i wezwanie do wnoszenia światła w otaczające nas mroki” – powiedział Papież przed odmówieniem modlitwy Anioł Pański i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

AB, PAP

NaszDziennik.pl