logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Papież opuścił szpital

Sobota, 1 kwietnia 2023 (12:13)

Papież Franciszek opuścił w sobotę rzymską klinikę Gemelli. Przy bramie szpitala wyszedł z samochodu i rozmawiał z dziennikarzami.

Jest w dobrej formie. W klinice był od środy z powodu zapalenia oskrzeli. Przed powrotem do Watykanu Papież pojechał na modlitwę do bazyliki Matki Bożej Większej.

W chwili wyjazdu ze szpitala samochód z Papieżem zatrzymał się przy bramie, gdzie stała grupa dziennikarzy. Franciszek wysiadł i rozmawiał z nimi dłuższą chwilę.

Potwierdził, że będzie przewodniczyć Mszy św. w Niedzielę Palmową na placu Świętego Piotra. Pytany o to, jak się czuje, zażartował: „Wciąż żyję”.

„Dziękuję za waszą pracę, za informowanie ludzi, to piękna praca” – powiedział Papież dziennikarzom. „Wiem – dodał – że niektórzy z was spędzili tu noc”.

Wyjaśnił, że w środę po audiencji generalnej źle się poczuł. „Ale nie bałem się” – dodał.

Papież rozmawiał też chwilę ze stojącymi obok wysłanników mediów płaczącymi rodzicami, którzy w nocy stracili córkę. Objął ich, pocieszał i modlił się z nimi.

Złożył również autograf na gipsie nałożonym na ręce chłopca.

Franciszek nie wrócił od razu do Watykanu, ale prosto z kliniki Gemelli pojechał do bazyliki Matki Bożej Większej, gdzie zawsze modli się w ważnych momentach swego pontyfikatu. Po modlitwie udał się do Watykanu.

Zanim Ojciec Święty wjechał przez bramę do Watykanu zatrzymał się i rozmawiał z dziennikarzami i policjantami, którzy tam patrolują okolicę. Policjantom wręczył wielkanocne czekoladowe jajka.

JG, PAP

NaszDziennik.pl