logo

Adwent 2021 z redemptorystami

Wtorek, 30 listopada 2021 (19:00)
Aktualizacja: Wtorek, 30 listopada 2021 (19:20)
U początku Adwentu redemptoryści zapraszają osoby, które pragną głębiej przeżywać ten szczególny czas, na codzienne rozważania Słowa Bożego, które są publikowane na portalu kaznodziejskim redemptorystów slowo.redemptor.pl.

W nowym roku liturgicznym 2021/2022 misjonarze redemptoryści włączają się w realizację programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, którego motto brzmi: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W ramach listopadowych warsztatów homiletycznych wypracowali schemat rekolekcji przybliżający to zagadnienie w czterech punktach. Będą one prezentowane w kolejne niedziele Adwentu. Pierwszy z nich dotyczy świętowania niedzieli, drugi – posłania w pokoju Chrystusa do świata, trzeci – eucharystycznego stylu życia, zaś czwarty poświęcony będzie Maryi jako niewieście Eucharystii.

Portal kaznodziejski redemptorystów już od 11 lat służy formacji ludzkich serc poprzez rozważania Słowa Bożego publikowane w internecie. W dziale „Czytelnia” znajdują się również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania. Czytelnik znajdzie tam ponadto kazania o świętych i błogosławionych redemptorystach oraz cykle rozważań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

APW, KAI