logo

Przemyśl: Wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę

Poniedziałek, 4 lipca 2022 (10:21)
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 lipca 2022 (10:32)

Tradycyjnie 4 lipca o poranku rozpoczęła się Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która potrwa do 15 lipca.

Pielgrzymi wyruszyli z Przemyśla, z Radymna i Leska. Hasłem 42. pielgrzymki z Przemyśla są słowa „Z Maryją niesiemy pokój”.

W bazylice archikatedralnej w Przemyślu Eucharystii na rozpoczęcie pielgrzymki przewodniczył ks. abp Adam Szal. W homilii metropolita przemyski przywołał historię najstarszego sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, które znajduje się w miejscowości Maghdusze położonej około 5 km na południowy wschód od Sydonu, któremu przyświeca zawołanie „Nasza Pani czeka na nas”. – Hasło to może być przypisane do każdego sanktuarium, bo każde z nich jest realizacją tego hasła – powiedział kaznodzieja. – Maryja w swojej tajemnicy jest Matką Pięknej Miłości, o wielkim sercu, czekającą. Czekającą z niecierpliwością na spełnienie się Bożych planów, a czekającą także i na nas – dodał.

Nawiązując do hasła tegorocznej pielgrzymki: „Z Maryją niesiemy pokój”, ks. abp Szal zaznaczył, że pokój to rzeczywistość, która jest zdobywana przez przyjaźń z Bogiem i z drugim człowiekiem.

– Mamy ten pokój nieść w czasie tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Niech ta nasza modlitwa, te trudy pielgrzymie oby zaowocowały pokojem w nas, ale także wśród tych ludzi, do których przyjdziemy – zachęcał.

Na zakończenie Mszy św. pątników pobłogosławił ks. abp Józef Michalik.

Tradycyjnie podczas trwania całej Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę pątnikom towarzyszy Radio FARA. To właśnie z inicjatywy Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej na szlak wyruszają także duchowi pielgrzymi. Aby zostać duchowym pielgrzymem, trzeba zapisać na oficjalnej stronie pielrzymka.przemyska.pl.

AB, KAI